Welcome to GGWAdvice

No related questions found

Welcome to GGWAdvice, where you can ask questions and receive answers from other members of the community. Don't forget out main site Gay Guide World, the leading interactive international directory of all things gay. Also our great LGTBI network, free without ads, GGW Network

Share this question

Hayal sohbet ile farklı vede güzel bir sohbet yapılırmı

0 votes

Sohbet birden fazla konuşmak bir konu hakkında derinlemesine olmadan konuşmasıdır. İnanlar çok fazla sohbet ederler. Bu sohbet konularından bir tanesi de dini alışveriş sohbet etmektir. Dini sohbetler insanlar arasında genel olarak diğer konulara göre daha az edilmesine rağmen insanlara iç huzuru verilen bir konudur.

 

 Dini Sohbetlerin Önemi
Günümüzde gerek iş yoğunluğu, gerek yararsız şeylerin derdi tarifleri dünya dünya derdine düşme yani, bilinmesi gereken konulardan oldukça uzaklaşıldı. Öncelikli olarak bilinmesi gerekenler geri plana atılarak sadece bu dünya adına çalışmak kişiyi bir yerden sonra büyük bir yorgunluğa ve bunalma hissine sokar.

 

Din üzerine bir şeyler dinlemek, öğrenebildiğine büyük yarar sağlar. Dini sohbetler aslında insanların hayatın yoğunluğuna ara verip dinlenme aralarıdır ve genel olarak insanlar dinlenme aralarından sonra daha motive olmuş vaziyette işlerine dönerler.

 

 Dini Sohbetlerin Kişiye Yoğun
iş temposunu bahane ederek iç huzurunu bulun, burada bulun ertelemiş yada unutmuş görünmektedir. Dini sohbetler kaldır zaman kişiyi kendine getiren, unutulan ibadetleri hatırlatan, yapılması gerekip ikinci atılan işleri aklımıza getiren tesirli bir aktivitedir.

 

Dini sohbetler zaman kişiye derinden şeyler hissettirir. Bir güçlenmek inanmak, her şeyi var eden bir kudret düşünmek kişiyi yapılacak çıkılmaz bile rahatlatır. Birçok insanın çok kötü olaylar yaşamasından sonra “inanmasam kafayı yer, delirirdim” demesi de de bunu gösterir. Dini sohbetler de bu inancı hatırlatan bir başkasına göre kendini hissettirir. "Zaman duymayı unuttuğu veya reddettiği iç sesi yada vicdan sesi bile olabilir.

 

Dini sohbetler kişiye kendini manevi olarak iyi hissettirir. Bu sebeple dini sohbet ortamlarında bulunanlar genellikle tekrarlamak üzere sohbeti bazı aralıklarla rutinleştirirler. İnsan dini sohbetlerin tadını aldıkça eksik olduğu konuların farkına varır ve ruhunu dinlendirmek adına daha fazla sohbet ortamlarında bulunma ihtiyacı hisseder. Kişi dini sohbet ortamlarında kendini özel hisseder, kendine değer kattığını ve bir güç tarafından kendine değer verildiğini hissederek kendini özel hisseder.

dini sohbet, islami sohbet, dini geçmiş sohbetler, din hakkında önemli bilgiler, islami bilgiler, nur sohbet, nur sohbet, islam oyun, mynet sohbet, sohbet sitesi, sohbet alanı ve daha bir çok hakkında sitemiz üzerinden paylaşım yapabilir, tazeleyebilirsiniz.

 

asked Dec 9, 2020 in holidays by sohbet (160 points)  
    

Please log in or register to answer this question.

...